Menü X KAPAT
GeleceğineYönVer
Bilişim Eğitimleri
  • EĞİTİM SÜRESİ
  • 1,5 Ay Hafta İçi | Hafta Sonu

Bu eğitimin 5N1K’sı…

Ne Hedefliyoruz?

İletilmek istenen bir mesajın, görsel ögeler kullanılarak, belli bir düzen ve ahenk içerisinde ortaya konmasıdır. Akılda kalıcılığı, kolay anlaşılabilirliği, evrensel algılama boyutlarında olması iyi bir tasarımın temel özellikleridir. Görsel ögeleri tüm bu kurallar içerisinde ve kendi hayal gücünün zenginliklerini de kullanarak; derleyen, tasarımı ortaya koyan kişi grafikerdir.

Eğitim İçeriği

 

Grafik Tasarım kursu içeriğinde anlatılacak programlar;

Adobe Photoshop Ne İşe Yarar?
Adobe Photoshop Kursu, Adobe Photoshop, hem amatörler hem de uzmanlar tarafından kullanılan profesyonel bir resim isleme yazılımdır. Mac, Windows platformda kullanılabilmesi, efektif arabirimi ve sahip olduğu araçların zenginliğiyle Adobe Photoshop resim oluşturma ve düzenleme konusunda piyasadaki en popüler yazılımdır. Web tasarımından fotoğrafçılığa kadar içinde grafik olan her alanda kullanılmaktadır. Adobe Photoshop ‘la yapılabilecekler, kullanan kişinin hayal gücüyle sinirlidir. Adobe Photoshop Kursu kapsamında Adobe Photoshop ‘un kullanımı ve "Adobe Photoshop ile tasarım teknikleri" öğretilecektir.

Adobe Illustrator Ne İşe Yarar?
Adobe firmasının geliştirdiği vektörel tabanlı çalışma sistemine sahip grafik düzenleme ve geliştirme programıdır. Bu program sayesinde web sitesi ara yüzleri, kurumsal kimlik çalışmaları (logo, kartvizit, zarf, CD yüzü, cd kutusu yüzü, antetli kâğıt, firmaların kullandığı faturalar vs..), basılı yayınların (dergi, kitap, gazete ,reklam, afis, poster vs.) içeriği gibi çalışmaların tümü hazırlanabilir.

NEREDE Eğitim?

Genel Katılıma açık eğitimler modern altyapı ile donatılmış KAYNES şubelerindeki eğitim salonlarında düzenlenmektedir. Firmaların özel eğitim taleplerinde, uygun ortam sağlanması durumunda firma yerinde eğitimler düzenlenmektedir. 

KİM Eğitim Veriyor?
Eğitimde sektör profesyoneli uzmanlar katılımcılarla buluşturulmaktadır. KAYNES eğitmenleri iş dünyası içerisinden gelen, konusunu bizzat uygulamış eğitmenlerden seçilmektedir.

KİM Katılmalı?
Bilgisayar altyapısı olan, kendisine reklam ajanslarında, matbaalarda, gazete, dergi, kitap basımevlerinde, masaüstü yayıncılık alanında kariyer hazırlamak isteyen ve ilgi duyan herkes eğitime katılabilir.

Eğitim sonunda katılımcılara KAYNES Eğitim tarafından hazırlanan Katılım veya Başarı Sertifika Belgeleri verilmektedir.