AutoCAD Kursu MEB Onayli

AutoCAD Kursu MEB Onayli

Eğitim İçeriği

Bu Egitim KOSGEB Destegi kapsamindadir.

Autocad Kursu

AutoCAD kursu katilimcilari günümüzde en yaygin sekilde kullanilmakta olan bilgisayar destekli tasarim programi konusunda egitim görmekte ve dünya üzerindeki ilk vektör tabanli çizim programi olan AutoCAD hakkinda detayli bilgilere sahip olmaktadir. Diger çizim programlarindan farkli olarak çözünürlükten bagimsiz olan çizimler AutoCAD programinda hiçbir sekilde görüntü kalitesi bozulmadan büyütülüp küçültülebilmektedir. Yapilan çizimlerin amacina bagli olarak iki veya üç boyutlu olarak yapilabilmesine olanak saglayan AutoCAD, genel amaçli bir çizim programi olup bina tasarimlari, makine montaj ve makine parçalari veya iç mimari, peyzaj, elektrik, enerji hatlari vb tasarimlar basta olmak üzere genis bir kullanim alanina sahiptir.

AutoCAD kursu genel olarak mimar, mühendis, tekniker ve teknisyenler basta olmak üzere tüm teknik insanlar tarafindan tercih ediliyor olsa da, bilgisayar teknolojilerine ilgi duyan ve gelecegini dijital dünyada gören tüm bireyler AutoCAD kursu almalidir. Bilgisayarin kullanimi hakkinda temel bilgilere sahip olan herkesin kolaylikla ögrenebilecegi bir yazilim olmasi sebebiyle katilimlarin oldukça yogun oldugu kurslar, farkli birçok meslek grubunda kullanilabilir olmasi sebebiyle yogun ilgi görmektedir.

AutoCAD programini kimler ögrenmelidir sorusuna gelince;

 • Makine mühendileri
 • Insaat mühendisleri,
 • Elektrik mühendisleri,
 • Elektronik mühendisleri,
 • Mekatronik mühendisleri
 • Bu branslardaki tüm tekniker ve teknisyenler,
 • Endüstri mühendisleri,
 • Harita mühendisleri,
 • Iç mimarlar ve mobilya tasarimcilari,
 • Mimarlar
 • Peyzaj mimarlari 
 • Sehir ve bölge plancilari
 • Harita – Kadastro mühendisleri

veya bu meslek gruplarina yönelik egitim gören tüm ögrenciler AutoCad kurslarina katilim saglayarak mesleklerinin gerektirdigi bu en temel yazilimi ögrenerek büyük kazanimlar saglayabilmektedir.

AutoCAD kursu veren profesyonel kuruluslar arasinda yer alan Kaynes, MEB onayli olarak düzenlenen kurslarda is dünyasindan gelen uzman egitimcilerin destegiyle kursiyerlere önemli katkilar saglamaktadir. Egitmenler kimlerdir ve kimler AutoCAD kursunu vermektedir; egitmenlerin tamami mühendis, yüksek mühendis ve teknik ögretmenlerden mütesekkil uzman kadrolar olup, kursiyerlere gerek mesleki tecrübeler, gerekse programinin teorik kullanimi hakkinda önemli bilgiler sunmaktadir. Kurslar genele açik bir sekilde düzenlenmekte ve modern altyapiya sahip Keynes subelerinde veya firmalarin özel egitim taleplerine bagli olarak, yerinde karsilama olanagi sunulmaktadir.

AutoCAD kursu birçok farkli sektöre nitelikli personel kazanimlarinin saglanmasi açisindan son derece önemli bir islevi yerine getirmektedir. Kaynes kariyer tarafindan düzenlenen egitimlerin sonunda katilimcilar çalistiklari sektördeki kosullarin gerektirdigi düzeyde AutoCAD kullanimi yeterliligine sahip olmaktadir. Böylece kariyer basamaklarinin daha saglikli ve güvenilir sekilde çikilmasina katki saglanmaktadir. CAD yazilimi konusunda yeterli donanima sahip olan kursiyerler, sektörel 3 boyutlu tasarim ve analiz yazilimlari için saglam bir temel olusturmanin yani sira kurs sonunda, AutoCAD ile çizim yapma, teknik resim olusturma, teknik dokümanlar için tasarimlar olusturma, hizli çizim yapabilme konularinda da önemli mesafeler kaydetmektedir.

AutoCAD Egitiminin Kariyer Hedeflerine Katkisi nedir?

AutoCAD kursu katilimcilarinin egitimlerden beklentileri, çalismayi düsündükleri sektörlerde veya hâlihazirda görev yaptiklari is alanlarindaki kariyerlerine katki saglamaktir. Günümüzde en yaygin çizim programi olarak kullanilan AutoCAD programi, tüm teknik elemanlarin kariyerleri için neredeyse ön kosul haline gelmis bulunmaktadir. Birçok saygin kurum teknik personel alimlarinda diplomanin yaninda AutoCAD sertifikasini ve kullanim bilgisini gerekli bir ön kosul olarak belirlemektedir. Bu sebeple egitim almak gereklilikten çok zorunluluk haline dönüsmüs durumdadir. Ayrica AutoCAD kursu almis olmak diger yazilimlarin kullanimi konusunda bir alt yapi olusturacagindan, program hakkinda edinilen tüm bilgiler birçok farkli çalismaya kaynak olabilecek kazanimlar saglayacaktir.

AutoCAD kursu Kaynes Kariyer subelerinde modern egitim salonlarinda verilmekte ve katilimcilarin AutoCAD kullanimi konusunda edindikleri tüm bilgiler, uygulama süreçlerinden geçirilerek perçinlenmektedir. Kurs programinda programa giris egitimleri ile baslayan süreçte,

 • AutoCad programi ile neler yapilabilecegi,
 • Çalisilan ekranin taninmasi,
 • AutoCad kullanilan sektörlerin tanitilmasi,
 • Sisteme ait dosyalarin yapisi, dosya açma, dosya transferi,
 • Çizim yöntemleri, Pratik çizim yöntemleri
 • Nesne düzenleme komut ve uygulama biçimleri,
 • Blok olusturma ve kullanma yöntemleri,
 • Parametrik komutlari ve uygulama esaslari,
 • Meslekler bazinda çizim örnekleri ( Mimari, Mekanik, Insaat, Elektrik, Mobilya vs.),
 • Çikti alma ve yazdirma 
 • 3D araçlari ve uygulamalar

Katilimcilara ögretilmekte ve kurs sonunda her bir kursiyer bitirme projesi yapmaktadir.  Kursu tamamlayan katilimcilara KAYNES egitim tarafindan hazirlanan sertifika ve MEB – Milli Egitim tarafindan yapilan sinavindan basarili olan adaylara MEB onayli sertifikalar sunulmaktadir. 

AutoCAD Egitimi ne zaman sorusuyla ilgili olarak; 5 hafta süren egitimler, katilimcilarin programlarina uygun olarak hafta içi veya hafta sonu olarak planlanmaktadir. Kurslara katilim saglama ihtiyaci hisseden adaylar firmamizin iletisim numaralarindan, sosyal medya hesaplarimizdan veya internet adreslerimizden bize ulastiginda, kurs içerigi ve katilim kosullari hakkindaki tüm detaylar hakkinda bilgi verilmektedir.

Kayıt Ol

Egitim kaliteniz ve olanaklariniz için tesekkür ederim.

Haydar Aktas

Bilseydim daha önce gelirdim. :)

Gamzegül Köse

Eğitim kalitesi gerçekten üst düzey idi. Sn Eğitmenimiz Halime Hocam'a ve Kaynes Çalışanlarına Teşekkür ederim.

Haydar Aktaş

Eğitim tartışmasız mükemmeldi çünkü hocamız Güler yüzlü ve anlayışla anlatımlar yapıyordu

Pınar KESKİN

Eğitimciler ve tüm çalışanlar olarak KAYNES üst düzey bir firma. Eğitimlerden çok memnunum.

Büşra ÖZKAN

Eğitim ve eğitmen kalite profiliniz gayet yüksek. Soru ve sorunlarımıza doyurucu cevaplar aldık. Teşekkür ediyoruz.

Fatih KARABULUT

Yeni binasıyla beraber büyük bir kurumsallık kazandılar. Aldığım eğitim ve hocadan memnunum.

Enes YILDIZ

Firma olarak gördüğümüz ilgi den son derece memnunuz.Eğitim yelpazesinin genişliği bizleri rahatlatıyor, arayış içine girmemizi önlüyor.

Voletur

Eğitimden yaklaşık 1 ay sonra Kroman Çelik Sanayi AŞ'de İnsan Kaynakları Uzmanlığı pozisyonunda ise başladım. Benim kariyer hayalim gerçek oldu. Şiddetle tavsiye ediyorum.

Bahadır ÇALIK

Kaynes in daimi öğrencilerinden olmak güzel öğrendikçe gelişiyor insan geliştikçe de bilinçleniyor...Sırada ki ne olsa acaba:)

Kezban ÜNLÜ

Burada aldığım eğitimlerin, endüstriyel alanda en çok gereksinim duyulan eğitimler olması ayrıca eğitimcilerin büyük tecrübelere sahip ve alanında uzman olmaları beni kısa bir süre içinde aranan bir mühendis haline getirdi. Teşekkürler Kaynes :)

Yücel ÇİFTÇİ

Son derece çözüm odaklı bir eğitim yuvası! Tüm kadro ile yıllar önce den tanışıyormuşum gibi.Sadece eğitimi sunmakla kalmayıp iş bulmam için yardım eden tüm Kaynes kadrosuna Teşekkür ederim.

Damla KARA

CSWA Sertifikalı hocalardan eğitim almak çok faydalı oldu. Oluşturduğunuz modern salonlar ve aile ortamında eğitim almak çok keyifliydi.

Ozan Temel

Gebzede Hidrolik Pnömatik eğitimi ve Solidworks kursu ile eksiklerimi tamamladım,tüm ekibinize teşekkür ederim.

Alper Aydın Makina Mühendisi

Hızlı çözümünüz için size ne kadar teşekkür etsem azdır, Çok sağolun.

Telcoset

Mesleki Eğitim departmanınıza çok teşekkür ederim. İnanılmaz büyük destek oldunuz bana.

Gökçe Bayar - Form Plast

Aldığım kurs ile kendime güvenim arttı, yeni bir iş bulmama vesile olduğunuz için teşekkür ederim.

Murat Mercan - Makina Mühendisi

Kurslarım devam ederken iş bulmama yardımcı olan Kaynes yönetici ve çalışanlarına teşekkür ederim.

Sevgi ARSLAN - İnşaat Paketi

Kimyager olmama rağmen programı çok hızlı bir şekilde öğrendim.Herkese teşekkür ederim.

Erol Güven - Solidworks Kursu

Makina Paketi kurslarında bol uygulama ve önerilen kaynaklar çok iyi oldu,tüm eğitmenlerimize teşekkürler.

Emin Erdem - Makin Mühendisi

Hızlı belgelendirme için tüm Kaynes ekibine teşekkür ederiz.

Rayno ltd.
Telefon: 0850 888 59 67
Hacı Halil Mh 1225/1 Sk No:10
41400 Gebze/Kocaeli